16 лютого виконавчий комітет Кіровоградської місьткої ради своїм рішенням погодив підняття тарифу на проїзд у громадському транспорті з 3,50 грн. до 4,50 грн.

Цьому рішенню передували жваві дебати між перевізниками, громадськістю, депутатами та членами виконкому.

 


Зокрема, представники громадського сектору надали детальний аналіз розрахунків, якими перевізники обгрунтовували підвищення тарифу на проїзд. У аналізі наведено факти, які свідчать про навмисне завищування затрат перевізниками, зокрема невідповідність між зазначеною кількістю перевезених осіб за один маршрут. Також виявлено суттєві паомилки в наведених розрахунках, що вже вивчені управлінням економіки.
Однак міський голова не побачив у цьому жодних порушень та зазначив, що претензій до роботи управління немає.
Член виконавчого комітету Лариса Онул відзначила, що питання стоїть у тому, чому не надали обгрунтований фінансовий аналіз, який би чітко показав необхідність підняття тарифу.

“Полеміка була одна – щоб дали достойне, правильне економічне обгрунтування. Зрозуміло, що при нинішніх умовах тариф треба піднімати, але до якої міри? Поясніть, обгрунтуйте. Чому ви не зробили експертний аналіз і  не надали членам виконавчого комітету? Не було б ніяких питань”, – зазначила Лариса Онул