Дендропарк навесні

Дендропарк сьогодні є перлиною Кіровоградщини. Жителі області пишаються тим, що можуть відпочивати у такому райському куточку посеред запиленого міста. А чи завжди парк був таким? Його історією ділиться з нами голова наглядової ради Корпораціїх “ХХІ століття” Лариса Онул.

 

Життя Дендропарку почалося 1958 року, коли, тоді ще на окраїні міста було висаджено більше 50-ти видів дерев та кущів. Тоді, на місці сучасного Дендропарку був смітник, який тодішні очільники міста вирішили прибрати. Було прийнято рішення провести суботник і висадити багато дерев та кущів. Так, було висаджено багато видів дерев, якими, гуляючи алеями парку, можна милуватися нині. Серед них софора японська, сосна підсунська, клен гостролистий, бундук дводомний, липа мілколистна, горобина звичайна, дуб черешчатий, акація біла, ясен звичайний, магнолія суланжа, абрикос звичайний, катальпа звичайна, каштан кінський звичайний, ялина звичайна, тис ягідний, туя західна, береза звичайна, груша звичайна, горіх грецький, верба біла, яблуня Недзвецького, в’яз листовий, бархат амурський. Різноманіття кущів теж вражає: самшит вічнозелений, спірея японська, бузок звичайний, юкка нитчаста, гортензія деревовидна, гібіскус сирійський, вістерія китайська, жасмин кущовий, троянда чайна, плющ звичайний, барбарис Тунберга, ялівець козацький.

На той період на території парку була створена невелика зона з атракціонами для розваг та відпочинку. На момент відкриття у Дендропарку було 7 атракціонів.

У 1972 році дендропарк було віднесено до категорії парків-пам’яток.

Варто зазначити, що до 1998 року на розвиток Дендропарку виділялися величезні кошти з місцевого бюджету. Та багато кіровоградців пам’ятають, як колись гарна зелена зона міста перетворилася на хащі і зарослі, через які страшно та небезпечно було навіть пройти, не те, що відпочивати…

Коли у 2000 році парк орендувала корпорація «ХХІ Століття», на його території знаходилося лише три несправні атракціони, які збиралися зрізати на металобрухт. Пізніше, ліцензованими фірмами було відремонтовано непрацюючі атракціони та закуплено нові, італійські. На той момент КП «Парк культури та відпочинку ім.. 50-річчя Жовтня» мав мільйонні борги, які з роками було погашено коштами виключно корпорації «ХХІ Століття», адже з 2000 року на благоустрій парку з бюджету міста не було виділено жодної копійки.

На сьогоднішній день кіровоградський Дендропарк – це паркова зона, що розміщена на 45 гектарах, 33 з яких займають зелені насадження і ландшафтні куточки, а на 12-ти – знаходяться розважальні заклади та понад 40 атракціонів. Корпорація «ХХІ століття» приділяє велику увагу їх якості і безпеці, віддаючи перевагу найвідомішим і надійнішим фірмам-виробникам. В основному у парку представлені атракціони італійського та вітчизняного виробництва, які відповідають світовим стандартам індустрії розваг. Яскраві, оснащені світловими та звуковими ефектами, вони приваблюють гостей різних вікових категорій. До послуг гостей парку представлені  групи дитячих, сімейних та екстремальних атракціонів. Високі стандарти обслуговування, різноманітність у виборі атракціонів, зручне розташування та розміщення у найкращій зеленій зоні міста приваблює не тільки мешканців Кіровограду, а й іногородніх гостей та іноземців. А благодійні програми, розроблені керівництвом Корпорації «ХХІ століття» роблять можливим відпочинок у дендропарку для дітей-сиріт та малозабезпечених сімей. А ще, кожного навчального року та на його закінчення школярі Кіровограда та області мають можливість безкоштовного катання на атракціонах.

Особлива увага керівництвом Дендропарку приділяється зеленій зоні. Окрім традиційної природної чистки дерев та кущів, щороку створюються нові ландшафтні композиції, висаджуються ексклюзивні дерева, кущі, трави та квіти, привезені з різних куточків нашої планети. Особливою родзинкою парку, що, власне, і зробила його відомим на всю країну є щорічне висадження неймовірної краси тюльпанів. Починалася така традиція з висадження 150 тисяч цибулин тюльпанів, спеціально завезених з Голландії. Кожного року число висаджених цибулин та нових сортів тюльпанів збільшувалося і вже цієї весни розквітне мільйон барвистих квіток. А дизайн неймовірний квіткових композицій, що дивують своєю оригінальністю щовесни, не залишає байдужими навіть самих вишуканих поціновувачів мистецтва.

Аби зберегти красу голландських квітів, починаючи з 2009 року щовесни керівництвом Дендропарку за підтримки Кіровоградського обласного художнього музею проводиться мистецька акція «Весняний пленер», коли найкращі художники області відображають на своїх полотнах красу весняного парку.

Розважальні заходи проходять таким чином, аби задовольнити всі верстви населення міста. Так, щотижня проходять концерти акустичної музики, конкурси, фестивалі та дискотеки.

2010 року у центрі Дендропарку відкрився літній кінотеатр, де гості  на найбільшому в місті екрані можуть подивитися футбольні матчі та кращі фільми світового кінематографу.

Особлива увага приділяється маленьким відвідувачам. Щодня (двічі на день) проходять майстер-класи для малечі, де діти під керівництвом найдосвідченіших педагогів навчаються різних видів рукоділля та граються. Щонеділі – дитячий день: анімації з клоунами, пригодницькі квести, неймовірні дитячі шоу-програми.

Не оминули увагою у Дендропарку і людей старшого покоління. З 2000 року тричі на тиждень проводяться ретродискотеки, де відпочивають та святкують події учасники клубу пенсіонерів Кіровограда.

Особливе задоволення гостям парку дарують «жителі» зоомістечка. Екзотичні види фазанів, морські свинки, декоративні кролики та курочки, павліни та страуси.

Керівництво Дендропарку завжди виступає за здоровий спосіб життя. Так, обладнано зону для пляжного футболу і волейболу. Починаючи з 2011 року щоліта проводяться чемпіонати з пляжного футболу, а з 2013 – і з пляжного волейболу. Юнаки та дівчата, яким влітку важко знайти собі заняття, адже всі школи і гуртки ідуть на канікули, активно приймають участь у чемпіонатах, а на закритті отримують цінні призи та нагороди.

Кіровоградський Дендропарк, що знаходиться в оренді у Корпорації «ХХІ століття» кілька років поспіль визнається асоціацією парків України найкращим парком атракціонів. А у 2011 році став лауреатом конкурсу 100 кращих товарів України.