935a43dfca41bbd0c6709de648403bb7Неймовірними зусиллями – на кілька діб закинувши усі хатні справи, щоб виглядати гостей на вокзалі, при цьому ані на мить не випустивши телефон із рук – команда Мадіни Ємельянової (театр мод мод “«Madina-style») спільно з продюсерським центром “БРЕМ-арт” в особі Романа Бутовського спромоглись на це. Збережено унікальний конкурс краси для жінок з особливими потребами “Краса без обмежень”, який перемандрував до нас з Донецька. Очікується, що з Кіровограда він повезе у світ ще одне приємне придбання – гімн, автором тексту якого стала місцева поетеса Олена Надутенко.

І справді, учора все виглядало не так, як завжди. Ані натяку на пустотливий блиск гламуру. Замість полірованих кузовів позашляховиків на подвір’ї філармонії “припаркувалися” тренажери, візки та інше обладнання, що полегшує життя людям цієї категорії. Через масивні дуги й складну систему важелів конструкція деяких пристроїв ззовні чимось скидалася на клешні гігантського ракоподібного. Можна тільки уявити, який біль доводиться терпіти малечі на численних витяжках у центрах ортопедії по всій країні… У фойє виставку спеціального обладнання доповнено інформаційними плакатами з буклетами. І гості заходу повільно обходять цей закуток, побоюючись випадково щось із того залізяччя зачепити.

Зала. Добру третину склали військові – честь відкривати захід у компанії Віти Атаманчук, заступника голови ОДА з гуманітарних питань, доручено й начальникові Кіровоградського гарнізону Ярославу Кучеру. Далі сидітимуть волонтери, арт-тусовка  і бізнес. Власними персонами – дрібний та великий. Ведуча встигає начитати понад 30 позицій з назвами різноманітних салонів, кав’ярень, комбінатів та заводів. Але повернімося до наших красунь.

Їх було восьмеро, з усіх-усюдин, найрізноманітніших професій та вподобань. Світловодськ, Каховка, Херсон, Івано-Франківськ, Львів, Одеса, Слов’янськ та Іллічівськ. Одна, приміром, встигла навіть опублікувати роман, інша працює перекладачем у китайському медичному центрі. Впоравшись із власними  кризами, дівчата нерідко обирають фах психолога-реабілітолога. Абсолютна більшість з них полюбляє щось поробляти руками.

Попри загальні очікування на щось таке толерантно-чепурне, без особливих трюкацтв сценографії, постановники свята зважились на невеличкий роковий бунт. Оголошення другого виходу накривали вступні «Highway to Hell» “AC/DС”: візки виїздили під червоні фільтри проекторів, розхитуючись до досить-таки ризикованої амплітуди. Запал учасниць підтримували їхні кавалери – солісти хореографічного колективу “Конвалія” (художній керівник Ігор Спінул). І хоча для фінального виходу у вечірніх сукнях обрано зовсім іншу музичну тему – світський, урочисто-піднесений шлягер Крутого “Ангел-хранитель” – красуні і тут, здається, не проти були відірватися на повну потужність. Вітали аудиторію помахом руки, заливчасто сміялися та слали у залу повітряні цілунки. Напевно, журі було важко проминути увагою природній артистизм львів’янки Каріни Астропян – вона і стала королевою. Діадеми першої й другої віце-міс прикрасили зачіски Каріни Агосян та Інни Веро. Як бачимо, вірменська діаспора не бажає поступатися позиціями, вибороненими в інших конкурсах… У підсумку величезний торт від голови наглядової ради Корпорації “ХХІ століття” Лариси Онул об’єднав усіх причетних до шоу за спільним столом.

Кілька слів про позаконкурсну начинку заходу. Артисти не лише блискуче впорались з обов’язками стюардів, привнесли динаміку, ефектний ігровий жест у кожну появу конкурсанток на сцені, а й зарядили дійство загалом. Справжнім відкриттям вечора став виступ новоствореного вокального бенду “Divin-boys” (виконали гімн конкурсу та україномовний кавер “We are the chempions” культового британського гурту «Queen») та східний танок від переможниці дитячого конкурсу краси “Міс Світу” Ренати Корецької.

Валентина Головань