Онул Лариса Анатольевна

Онул Лариса Анатольевна

Минулий рік був багатий на події. Революція Гідності, загибель Небесної сотні, анексія Криму, війна, вибори Президента… Ці зміни в нашому житті проходили на тлі більш дрібних, але не менш важливих для нас, пересічних громадян, процесів. Адже ми працювали, платили податки, вчили дітей, а люди поважного віку виживали на свої мізерні пенсії… Функціонували всі держустанови та органи місцевого самоврядування. Впоратися зі своїми завданнями намагався і депутатський корпус Кіровограда. Зробити своєрідний звіт про виконану роботу ми запропонували депутату міськради, голові Кіровоградської міської організації ПП «УДАР» Ларисі Онул.

– Ларисо Анатоліївно, люди обирають вас представляти свої інтереси вже не перший рік. Відомо, що ви проводите дослідження найбільш актуальних для людей питань. Які проблеми хвилюють жителів вашого виборчого округу?

– Ви маєте рацію, я і мої помічники постійно проводимо зустрічі з людьми, збираємо інформацію, аналізуємо, щоб якомога краще допомогти людям впоратися з їхніми проблемами. А вони, впевнена, виникають не тільки у жителів мого округу. Серед них на першому місці стоїть потреба в матеріальній допомозі соціально незахищеним верствам населення – пенсіонерам, тяжкохворим людям, багатодітним сім’ям.

Люди хочуть жити в будинках з вхідними дверима і нормальними під’їздами, де працюють ліфти і світяться лампочками. Їм потрібен затишок, чистота і краса поруч з будинком, дитячі та спортивні майданчики. Їм потрібні нормальні дороги і тротуари, дахи, що не протікають, та зелені зони для відпочинку. Ми допомагаємо проводити ремонти під’їздів та дитячих майданчиків, експертизу та ремонти ліфтів, встановлюємо лавочки, кодові замки, спилюємо сухі дерева, завозимо чорнозем. До нас звертаються люди – ми намагаємося допомогти всім.

Усіма цими проблемами ми займалися і займаємося. Як і дозвіллям мешканців Кіровограда. Для пенсіонерів у нас вже багато років працює клуб. Для малечі ми постійно проводимо різні розважальні заходи, для старших дітей – спортивні змагання з призами та подарунками. Тепер під нашою опікою перебувають переселенці із зони АТО та наші хлопці, що захищають цілісність держави на сході України.

Кіровоградці знають, де знаходиться моя приймальня. Вона постійно працює. До мене приходять не лише мешканці мого виборчого округу, а й інших.
Я дуже ціную ініціативність. Адже вона говорить про те, що людям не байдуже те, що діється за їх вхідними дверима. З гордістю скажу: на моєму окрузі живуть дуже дружні й активні люди. Усі мої ідеї та починання знаходять у них відгук. Наприклад, щорічно усі разом ми влаштовуємо акції «Шматочок Дендропарку під твоїм вікном» – проектуємо ландшафтний дизайн, вибираємо рослини і висаджуємо їх.

– Напевно, більше, ніж ви ніхто не займається в Кіровограді питаннями екології та реального благоустрою зелених зон.

– У цьому починанні мені дуже допомагають кіровоградці. Торік ми висадили нові сквери в районі 101 мікрорайону, на вулицях космонавта Попова, героїв Сталінграда, маршала Конєва.

– І у вас є грандіозний проект…

– З відродження усіх паркових зон Кіровограда та міського саду. Зазначу, що подібна програма реалізується в нашій столиці, де програмою економічного і соціального розвитку міста Києва на 2015 рік передбачено кошти на реконструкцію парків і скверів. Нам така програма також потрібна. Інакше міська влада і надалі віддаватиме в оренду зелені зони, як це було в парком ім. Пушкіна, а потім забиратиме, бо орендарі не виконали своїх обіцянок. Або, що ще гірше, віддавати під забудову. Ситуація, яка, наприклад, склалася навколо Лісопаркової – катастрофічна. Я підтримую позицію кіровоградців, які вимагають зупинити будівництво, перевірити законність надання земель у приватну власність, визначити, зрештою, статус та межі заповідної зони і провести інвентаризацію усіх зелених насаджень цієї зони.
Дерибан землі, незаконна забудова, порушення умов оренди – ще триває. І цьому не завадили ні Революція Гідності, ні зміна людей біля керма держави, ні навіть те, що в країні війна.

– Торік очолювана вами міська організація партії «УДАР» активно боролася за проведення такої транспортної реформи, яка б зробила життя кіровоградців більш комфортним…

– Нам вкотре під красивими гаслами намагалися підсунути таку модель, від якої вигравали лише перевізники, а не пасажири. Впевнена, що «УДАРівці» зробили свій внесок у те, щоб сталося саме навпаки. Зараз ми проводимо аналіз того, що ми отримали в результаті цієї реформи. Які маршрути людям сподобалися, які все ж необхідно повернути. Яка політика формування тарифів на перевезення пасажирів. Чому підвищення плати за проїзд проходило в два етапи – спочатку на одних маршрутах, а потім на інших. Чи не було там корупційної складової.

– Пригадується, як минулого року ви закликали владу міста бути більш відкритою, показувати громадськості як, за рахунок чого формуються комунальні тарифи, відкрити доступ до тендерів…

– Міська влада залишилася глухою. Але не хоче вона, зробимо ми. Адже кіровоградцям досі навіть не пояснили, чому у нас найвищі тарифи на воду і на якій підставі в тарифах міститься інвестиційна складова. Як не пояснили, хто насправді залишиться у виграші від об’єднання ЖЕКів. Хіба списання боргів  вирішує проблему їх подальшого накопичення?

Дуже багато запитань до прийнятого бюджету на нинішній рік. Самі депутати до путя не розібралися в тому, що вони прийняли, що вже говорити про пересічних громадян, які довіряють депутатам турботу про місто і його жителів. Чому збиткові комунальні підприємства, але точно такі ж комерційні процвітають? З якими боргами Кіровоград увійшов у новий рік? Моя команда і однопартійці займаємося зараз цим аналізом.

Як ми можемо захистити пацієнтів від чергового витка реформування нашої медицини? Мене буквально шокував випадок, коли за браком місць дворічну дитину з температурою сорок відмовилися приймати в дитячій обласній лікарні.
Чи відбулися насправді якісь зміни в силових структурах? Як ви знаєте, я на собі випробувала всі «принади» репресивної системи влади і беззаконня правоохоронних органів. Тепер я допомагаю іншим людям захищати їхні інтереси не тільки як депутат Кіровоградської міськради, керівник міської організації «УДАРу», але і як помічник народного депутата, першого заступника голови Комітету ВР з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності Миколи Паламарчука.

– Ларисо Анатоліївно, запитання на завершення розмови: як би ви загалом охарактеризували роботу кіровоградського депутатського корпусу?

– Незадовільно. Торік я багато зустрічалася не тільки зі своїми виборцями, а й жителями інших районів міста. Більшість не знають, хто у них депутат і як з ним зв’язатися. Багато хто навіть не підозрює, що має право вимагати від свого представника допомоги у вирішенні своїх проблем. Про що це говорить? Про те, що скинувши режим Януковича, змінивши владу у верхах, ми залишили тих же людей на місцях. Саме час це виправити.

Розмову вела Катерина ПЕТРОВА

За матеріалами газети “Народне слово”